Tomo Fujita

Tomo Fujita to niezwykle uzdolniony artysta mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Znakomita technika, poczucie rytmu i całkowite podporządkowanie sobie instrumentu sprawiają, że Tomo jest wśród plejady najbardziej interesujących współczesnych gitarzystów. Jest instrumentalistą  uniwersalnym potrafiącym oddać swoje emocje w sposób całkowity i perfekcyjny bez względu na to w jakim gatunku muzycznym się porusza, jazzie, rocku czy bluesie.

Tomo ukończył Berklee College of Music a od 1993 roku jest profesorem tej znanej uczelni. Wśród jego studentów i uczniów znajdują się takie sławy jak chociażby Eric Krasno czy John Mayer. Tomo współpracuje również w większością szkół muzycznych w jego ojczystej Japonii. Jego artykuły są regularnie publikowanie w Japońskich prestiżowych czasopismach Jazz Life i Jazz Gitar, jak i w Guitar Magazine. Znakomite predyspozycje pedagogiczne mają przejaw w popularności jego materiałów szkoleniowych, których dystrybucja sięga 100 000 egzemplarzy (DVD i książki).

Wśród muzyków, z którymi Tomo dzielił sceną są takie nazwiska jak: Phil Collins, basista Darryl Jones (Miles Davis, Sting, Rolling Stones), Paul Jackson (Herbie Hancock, Headhunters), James Genus (Saturday Night Live), Will Lee (David Letterman), Kenwood Dennard (Jaco Pastorious, Dizzy Gillespie, Jimmy Smith), Ronnie Earl, Mighty Sam McClain, Roomful of Blues I Susan Tedeschi. Był współtwórcą muzyki w bostońskim musicalu Rent – nagrodzonym Nagrodą Pilitzera.

Wpływy:  B.B. King, Jimi Hendrix, Joe Pass, Larry Carlton, Ray Charles, James Brown, Jeff Beck, Stevie Ray Vaughan i wielu innych.

Tomo gra na gitarze marki Fender.

Szkoleniowe wydawnictwa amerykańskie:

Accelerate Your Guitar Playing (DVD z książką, Berklee Press/Hal Leonard);

Instant Guitar (Książka i CD, Berklee Press/Hal Leonard).

Płyty autorskie :

Put On Your Funk Face (1996);

Untitled (2001);

Right Place, Right Time (2007).

Koncert DVD z Kyoto: Energy